Pressekontakter 2014

Pressekontakter: kunstnere der deltager med værker på festivalerne 2014

Anja Korsgaard – anja@grafikk.dk / telefon 2235 6574 / deltager med værket ‘Ondskyld/ Be yond guilt’ i Hirtshals

Meile Sposmanyte – meilesposman@gmail.com / telefon 2095 9069 / værket 111 Buddhas deltager på begge festivaler

Kasper Anthoni – info@kasperanthoni.dk / telefon 5356 5253 / værket ‘Se hvem jeg er’ deltager på begge festivaler

Chris Brock – chris@chrisbrock.co.uk / telefon  +44 (0) 7739 987791 / deltager som fotograf på begge festivaler

Inge Tranter – inge.tranter@gmail.com / telefon 4215 2670 / værket Den Ekstra Mil er på begge festivaler mm.

Marit Benthe Norheim – maritbenthe@norheim.dk / telefon 98975155 / 30705146 / deltager med værket Ruth i Hirtshals

Sigrid Norheim Ørntoft – telefon 9897 5155 / 2255 7776 / deltager som danser i værket Ruth i Hirtshals

Andrew Zealey – telefon 4095 9175 / andrewzealey@hotmail.com / deltager som billedkunstner i Furreby med værket ‘highlights’ og som generel projektdeltager

Erik Peitersen – telefon 2622 6138 / post@erikpeitersen.dk / manden bag pilotprojektets Guldtand, deltager i Furreby med en transformation af den Flydende bunker som han skabte i 2013

Lars Ditlev Johansen – larsditlev64@gmail.com / telefon 2536 2655 / deltager som taler i Furreby og bestyrelsesmedlem

Louise Kristensen – mummiland@gmail.com / telefon 4272 1744 / deltager med lyrik i Furreby og bestyrelsesmedlem

Thomas Dahl – thomadahl@hotmail.com / telefon 3121 3944 / deltager med ‘Sine qua non’ i Furreby og generel projektdeltager

Peter Max-Jakobsen – peter@petermax-jakobsen.dk / 6168 0777 / deltager med ‘Kronometer’ i Hirtshals

Platform4, Niels Peter Hvillum, nielspeter@platform4.dk / tlf. 51160690 teknisk og kreativ partner på begge festivaler

Ifm. Pressefotos er du velkommen til at kontakte fotograf Cathrine Ertmann for en aftale om billed-levering cathrineertmann@gmail.com / 51 72 52 24 eller Chris Brock – chris@chrisbrock.co.uk / telefon  +44 (0) 7739 987791

FESTIVAL-koordinatorer i Nordjylland
Inge Tranter – inge.tranter@gmail.com, telefon 4215 2670
Nanna Thorhauge – nannathor@hotmail.com, telefon 2818 5730
Nikkie Dahm – nikkiedahm@gmail.com, telefon 2878 6543

AKADEMISK SAMARBEJDE: Ellen Raunsmed – raunsmed@hum.aau.dk, telefon 6126 4446

BUNKERLOVE KØBENHAVN:
Mikolaj Lewandowski – mikolew@gmail.com, telefon 5053 0626
Aga P. Mlynczak – ms.agata@gmail.com, telefon 7147 5976
Christian Skjødt – christian@skjodt.net, telefon 2077 6996